Oprogramowanie Codarius vs open source – porównanie rozwiązań dla Twojego sklepu

Planujesz uruchomienie własnej platformy e-commerce i zastanawiasz się nad wyborem konkretnego oprogramowania? To prawda, że rozwiązania open source cieszą się ogromną popularnością, ale nie zmienia to faktu, że mają one pewne wady. Po drugiej strony barykady znajduje się oprogramowanie dedykowane, na przykład system Codarius. Chcesz poznać najważniejsze różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami? Zapraszamy w takim razie do lektury.

Rozwiązania pozornie podobne

Oprócz podstawowych punktów wspólnych, takich jak wdrażanie instrukcji obsługi dla klienta oraz narzędzia do tworzenia regulaminów – oprogramowanie Codarius, podobnie jak rozwiązania Open Source, ma rozbudowane funkcjonalności, w tym np. skalowalność – możliwość stałego rozwoju sklepu, które znajdziemy także m.in. w PrestaShop czy Magento. Zawsze będzie także możliwość dopasowania systemu do indywidualnych potrzeb. Modułowość tego oprogramowania to niczym nieograniczone możliwości, o których wspominamy w dalszej części wpisu.

Kwestie bezpieczeństwa to podstawa

Prezentowanie różnic zaczniemy od tego, co naszym zdaniem jest najważniejsze, a więc od bezpieczeństwa. Sklepy internetowe gromadzą przecież dane o swoich klientach. Do tego pośredniczą w internetowych transakcjach.

Tutaj zaczynają się już pierwsze różnice. Najpopularniejsze systemy Open Source niestety wymagają indywidualnej ingerencji w kod, aby go zabezpieczyć. Przykładem tego jest oprogramowanie Magento oraz PrestaShop. Aktualizacje nie wychodzą regularnie, a ich wdrażanie wielu osobom może sprawić kłopoty. Dodatkowo nierzadko pojawią się błędy, które trzeba będzie usuwać we własnym zakresie.

Autorski system Codarius to na tym tle ogromna wygoda i gwarancja najlepszej ochrony danych oraz płatności. W ramach jednej opłaty abonamentowej uzyskuje się dostęp do profesjonalnego wsparcia technicznego. Zespół specjalistów zajmie się także naprawą błędów. Co bardzo ważne, skrypt dedykowany jest nieustannie monitorowany, testowany oraz unowocześniany. System jest dzięki temu zawsze aktualny oraz odporny na najnowsze zagrożenia czyhające w sieci.

 

Wydajny i praktycznie od razu gotowy do pracy sklep online

Nie da się ukryć, że każdemu zależy dzisiaj na czasie. Rozwiązania, takie jak PrestaShop czy Magento promuje się więc jako te systemy, które umożliwiają uruchomienie sklepu w dosłownie kilka minut. To prawda, ale tylko w niewielkim procencie.

O ile uruchomienie takiego sklepu jest szybkie i łatwe, tak jego konfiguracja to już zupełnie inna historia. Skrypt uruchamia się w wersji surowej. Wszystkie potrzebne moduły i dodatki musimy pobrać i zainstalować, a następnie skonfigurować. Problemem jest także konieczność znalezienia dobrego hostingu, jak również narzędzia do tworzenia kopii zapasowych.

W przypadku systemu dedykowanego Codarius tego problemu nie ma. W ramach jednego abonamentu uzyskuje się między innymi:

  • profesjonalny hosting dopasowany wydajnością do potrzeb sklepu;
  • narzędzia do tworzenia kopii zapasowych;
  • certyfikaty SSL;
  • szybką instalację;
  • programowanie od razu instaluje się z modułami, które są najczęściej wykorzystywane w branży e-commerce.

Warto wspomnieć również o wydajności. Oprogramowanie Open Source niestety słynie z dość dużego apetytu na zasoby serwera. Potrzebny jest dobry hosting do postawienia dużej platformy handlowej, a i tak nierzadko będą potrzebne zmiany w kodzie.

Codarius został za to bardzo dobrze zoptymalizowany. Niewątpliwą zaletą jest także jego budowa na podstawie technologii TDD (testy automatyczne).

Oprogramowanie testowane jest na bieżąco. Zamiast szukać błędów już po wdrożeniu nowej funkcjonalności, test tworzy się jeszcze przed jej powstaniem. To znacząco ogranicza ryzyko pojawienia się błędów w przyszłości.

Oszczędność pieniędzy

Zaprezentowane wcześniej różnice już dowodzą tego, że oszczędności przy wyborze rozwiązań Magento czy PrestaShop są tylko pozorne. Oszczędności mogą być jednak jeszcze większe, co dokładnie prezentuje poniższa tabela:

 

Open Source

Codarius

Certyfikaty SSLbrak w standardziew ramach abonamentu
Dopasowanie do wymagań RODObraktak
Dostęp do automatycznych aktualizacjikonieczność samodzielnej aktualizacjitak
Narzędzia do automatyzacji marketingunie maw ramach abonamentu

Licząc na sukces w e-handlu, naprawdę warto zdecydować się na oprogramowanie dedykowane. Opłata abonamentowa za korzystanie z niego na pewno zwróci się z dużą nawiązką w bardzo szybkim czasie.

Array
Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.    Powiązane

    Wybrane dla Ciebie: