Początki bywają trudne

Mój pierwszy sklep internetowy

Wiemy, że początki bywają trudne, dlatego pomożemy Ci nie tylko w uruchomieniu sklepu internetowego, ale też podpowiemy, jakie decyzje powinieneś podjąć w pierwszej kolejności.

Zanim sprzedasz pierwszy produkt

Pierwszy sklep internetowy – Decyzje na start

Zanim rozpoczniesz przygodę ze sprzedażą online, będziesz musiał podjąć przynajmniej kilka niezwykle ważnych decyzji. Wiemy, że na początku wydaje się tego dużo, dlatego chcemy Ci pomóc, byś mógł przejść przez ten proces możliwie bezboleśnie.

Jeśli tylko masz taką potrzebę, Codarius wesprze Cię w całym procesie wdrażania Twojego pomysłu w życie, dzięki czemu gładko przejdziesz od biznesplanu do pierwszych sprzedaży.

Wierzymy, że każdy pomysł jest dobry, jeśli będzie odpowiednio zrealizowany. Mimo tego, zachęcamy Cię do dobrego poznania rynku, na który chcesz trafić. Zbadaj swój produkt, być może spróbuj go testowo sprzedawać, a kiedy uznasz, że jesteś gotowy – zgłoś się do nas.

Wiesz już, w jaki sposob będziesz ewidencjonował stany magazynowe na swoim sklepie? Jeśli tak, to idealnie. Jeśli nie – zastanów się, czy chcesz sprzedawać tylko w sklepie internetowym, czy również na innych platformach. W zależności od tego, będziesz musiał podjąć decyzję dotyczącą tego, czy Twój magazyn ma być na sklepie internetowym, czy poprzez zewnętrzne oprogramowanie. Jeśli wydaje Ci się to zbyt trudne – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci podjąć decyzję o tym, jaki system wdrożyć i w jaki sposób zintegrować go ze sklepem w Codariusie.

Bez względu na to, w jaki sposób chcesz sprzedawać swoje produkty, ktoś będzie musiał je dla Ciebie dostarczyć do klienta docelowego. Zastanów się, z jakimi firmami kurierskimi podjąć współpracę, a jeśli uważasz, że rynek jest zbyt duży i nie możesz się zdecydować – skontaktuj się z nami. GlobKurier będący partnerem Codariusa może być odpowiedzią na Twoje bolączki.

Zastanów się, jakie metody płatności chcesz udostępnić w swoim sklepie internetowym. Szybkie przelewy za pośrednictwem jednej z bramek płatności to teraz „must have”. Pamiętaj, że bez względu na to, czy postawisz na Przelewy24, TPay, PayU, czy wybierzesz bramkę płatności iMoje od ING – możemy je dla Ciebie zintegrować w Codariusie.

Pamiętaj, że już od pierwszego dnia działania sklepu, pracujesz na jego SEO. Dlatego na początku zastanów się przynajmniej nad tym, jaka będzie struktura Twojego sklepu. Zbuduj drzewo kategorii i podkategorii, a najlepiej od razu przygotuj treści na te podstrony. Dzięki temu od początku będziesz miał stronę, która buduje swoją pozycję w wyszukiwarce Google.

Obowiązek spełniania wymogów RODO jest w naszym kraju obligatoryjny, o ile sprzedajesz do osób fizycznych. Dlatego musisz mieć przygotowany regulamin, politykę prywatności, a także zasady, według których zarządzasz w firmie danymi osobowymi Twoich klientów.

Strategia marketingowa nie musi być spisana na papierze (choć dobrze, żeby była). Ważnym natomiast jest, by mieć spójny i dokładny plan na to, w jakiej kolejności będziesz wchodził na kolejne kanały marketingowe, tak aby o Twoim produkcie zrobiło się głośno. Nie możesz prowadzić sklepu internetowego, nie mając planu na to, w jaki sposób dotrzesz do klientów. A możliwości jest naprawdę dużo.

Wydaje się dużo?

W Codariusie pomożemy Ci uruchomić sklep internetowy

Zaplanujemy procesy

Od nas dowiesz się, jak zaplanować proces sprzedażowy, uwzględniając specyfikę Twojego produktu oraz kanały, przez które chcesz prowadzić sprzedaż - sklep internetowy może być tylko jednym z nich.

Wdrożymy sklep internetowy

Przeniesiemy Twoją wizję sklepu internetowego na ekran. Dzięki nam otrzymasz w pełni funkcjonalną platformę, która może stać się Twoim centrum dowodzenia. Nauczymy Cię zarządzać bazą produktów i promocjami..

Nauczymy sprzedawać

Podpowiemy Ci, w jaki sposób budować sprzedaż na swoim sklepie internetowym, zarówno poprzez zewnętrzne kanały komunikacji, jak i dzięki funkcjom marketing automation wbudowanym w Codariusa.

Opowiedz nam o sobie

Gotowy na uruchomienie sklepu internetowego?

Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy. Nasz dział handlowy jest dla Ciebie otwarty od poniedziałku do piątku, pomiędzy 8 a 17. Zadzwoń lub napisz i opowiedz nam o swoim biznesie.