Marketing w sklepie internetowym

SEO dla e-commerce – jak pozycjonowanie może wesprzeć konwersję w Twoim sklepie internetowym?

Dziś dla odmiany to nie my dzielimy się wiedzą w Codariusie, ale to wiedza przyszła do nas! Na blogu znajdziecie gościnny wpis od agencji Delante, która zajmuje się SEO dla e-commerce. Asia Nicpoń w obszernym artykule dzieli się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami właśnie na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej »
koszt własny sprzedaży
E-commerce ogólnie

Koszt własny sprzedaży w sklepie internetowym

Koszt własny sprzedaży to kolejny wskaźnik, który może pomóc nam obliczać opłacalność funkcjonowania naszego sklepu internetowego. Jest to miara, którą określa się wszystkie koszty, które możemy bezpośrednio przypisać do sprzedaży. Analizując sprzedaż w naszym sklepie warto mierzyć ten parametr, dzięki czemu będziemy wiedzieć, ile tak naprawdę kosztuje nas sprzedaż w sklepie internetowym.

Czytaj więcej »
gotowy sklep internetowy
E-commerce ogólnie

Gotowy sklep internetowy – wady i zalety

Gotowy sklep internetowy to rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje sklepu szybko i z pewnością, że uniknie zaawansowanych prac technicznych nad swoim e-commerce. Uruchomienie takiego sklepu może sprawić, że w prosty sposób przetestujemy swój produkt w warunkach bojowych.

Czytaj więcej »
prowizje na Allegro
E-commerce ogólnie

Prowizje na Allegro – czyli ile kosztuje sprzedaż przez największy polski marketplace

Prowizje na Allegro to temat, który spędza sen z powiek niejednego sprzedawcy szukającego tam swoich klientów. Nie można się temu dziwić – konkurencja na Allegro jest coraz większa, coraz trudniej bez płatnych reklam jest się przebić w setkach czy nawet tysiącach ofert, a dodatkowo Allegro chce coraz więcej pieniędzy. Ile wynosi więc prowizja Allegro? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej »
kody ean w sklepie internetowym
E-commerce ogólnie

Kody EAN w sklepie internetowym- co powinieneś wiedzieć?

Kody EAN to temat, z którym spotkał się każdy, kto choć raz próbował promować swój sklep internetowy w kampaniach produktowych od Google lub sprzedawać produkty na Allegro. A tak naprawdę, to z kodami EAN mamy do czynienia wszyscy, pora więc wyjaśnić o co właściwie z nimi chodzi.

Czytaj więcej »
darmowy sklep internetowy
E-commerce ogólnie

Darmowy sklep internetowy – czy to możliwe?

Darmowy sklep internetowy to chwytliwe hasło, które często używane jest przez specjalistów od sprzedaży przez internet próbujących przekonać swoich odbiorców, że prowadzenie e-commerce jest proste i bezkosztowe. Niestety prawda nie jest tak kolorowa. Dziś rozprawiamy się z mitami na ten temat.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Najpopularniejsze hurtownie – dropshipping w Polsce w 2021 roku

Hurtownie dropshippingowe w Polsce rosną jak grzyby po deszczu. Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że to popyt nakręca podaż, a sklepów, które chcą sprzedawać w tym modelu jest coraz więcej. Dlatego dziś chcielibyśmy wziąć pod lupę kilka najpopularniejszych z nich i zbudować listę, z której korzystać będą mogli przyszli sprzedawcy w modelu dropshippingowym.

Czytaj więcej »
program ochrony kupujących allegro
E-commerce ogólnie

Program ochrony kupujących na Allegro – o czym powinieneś wiedzieć?

Program ochrony kupujących na Allegro to sposób na uchronienie konsumentów przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy wysyłają produkty niezgodne z opisem, bądź próbują w jakikolwiek sposób oszukać klienta. Ma on wpływ zarówno na kupujących, jak i sprzedawców, warto więc wiedzieć, z czym właściwie wiąże się ta funkcja.

Czytaj więcej »
System zgłoszeń
Technologie i narzędzia

Nowy system zgłoszeń w Codariusie!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, które zgłaszali nam klienci w ostatnich miesiącach, postanowiliśmy ujednolicić system zgłoszeń! Dzięki temu dajemy Ci proste narzędzie do kontaktu z naszym BOK-iem i usprawniamy obsługę tematów zgłaszanych przez naszych klientów.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Metody dostawy w sklepie internetowym

To, jakie metody dostawy w sklepie internetowym udostępnimy naszym klientom, może mieć niebagatelny wpływ na naszą sprzedaż. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie formy wysyłki oferować klientom i dlaczego warto mieć różnorodność w tym aspekcie. 

Czytaj więcej »

Poznaj Codarius

Jesteśmy nowoczesną platformą sprzedażową, która jako pierwsza w Polsce proponuje sklepy internetowe z automatyzacją marketingu w modelu Saas. Dostarczamy oprogramowanie, pomagamy je wdrożyć i ułatwiamy klientom poruszanie się w świecie e-commerce.

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.