Dowiedz się, jak z nami rozpocząć

Zanim zaczniesz współpracę z Codarius

Bez względu na to, czy zaczynasz na własną rękę, czy chcesz uruchomić sklep z naszą pomocą – potrzebujesz tych samych informacji na początek.

Poznaj proces tworzenia sklepu

Od pierwszego kroku do pierwszej sprzedaży

Chcemy, żebyś poznał proces tworzenia sklepu w Codariusie. Każdy z kolejnych kroków przybliża Cię do uruchomienia Twojego własnego sklepu.

Pamiętaj, że w każdym momencie procesu możesz zgłosić się do nas po pomoc. Połączymy Twój sklep z hurtownią, zintegrujemy z interesującymi Cię systemami i pomożemy we wprowadzeniu produktów do sklepu.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz dedykowanego rozwiązania – skontaktuj się z nami. Stworzymy dla Ciebie projekt graficzny od zera i zbudujemy platformę, która będzie w pełni odpowiadać Twoim potrzebom.

Wejdź na nasz cennik i wybierz plan, który jest idealny dla Ciebie.

Wypełnij dokładnie dane, na które zamierzasz otworzyć swój sklep. Pamiętaj, że podpięcie karty nie oznacza, że jakakolwiek opłata zostanie pobrana – masz dwa tygodnie bezpłatnego dostępu do platformy, podczas których możesz ją dokładnie poznać.

Jeśli wszystko pójdzie poprawnie, na swój adres e-mail dostaniesz adres, pod którym założysz wersję demo swojego sklepu internetowego.

Wypełnij swój sklep produktami, które zamierzasz oferować klientom. Dodawaj produkty ręcznie albo za pośrednictwem pliku xml lub csv.

Połącz swój sklep internetowy z bramką płatności oraz usługami kurierskimi. Dzięki temu Twój sklep będzie niemal gotowy do sprzedaży.

Dzięki naszemu edytorowi styli graficznych, dostosuj swój sklep do Twoich preferencji i identyfikacji wizualnej.

Skontaktuj się z nami w celu przepięcia domeny. Pomożemy Ci ją przepiąć, dzięki czemu Twój sklep będzie dostępny pod docelowym adresem.

Ciesz się swoim własnym sklepem internetowym, promuj go i zwiększaj sprzedaż.

Zbierz te informacje przed uruchomieniem sklepu

Ułatw sobie start

Często powtarzamy, że tworzenie sklepu internetowego to współpraca pomiędzy dostawcą oprogramowania, a klientem, czyli Tobą. Im szybciej przygotujesz niezbędne materiały i informacje, tym szybciej Twój sklep będzie gotowy.

Poniżej znajdziesz listę informacji, których potrzebujesz przed wdrożeniem. Bez względu na to, czy startujesz z nami, czy wdrażasz sklep samodzielnie, będą Ci one potrzebne do szybkiego uruchomienia platformy.

1. Metody płatności

Jeśli zaplanowałeś już, jakie metody płatności mają być dostępne na sklepie, to przekaż nam tę informację. Najczęściej klienci decydują się na płatności za pośrednictwem szybkich przelewów (na przykład Przelewy24 lub PayU), przelewów tradycyjnych oraz płatności za pobraniem.

2. Dane do płatności poprzez przelew bankowy

Jeśli na Twoim sklepie jest dostępna opcja płatności poprzez przelew tradycyjnych, potrzebujemy informacji o Twoim numerze konta oraz nazwie banku.

3. Metody wysyłki oraz ich ceny

Aby podpiąć moduły wysyłki, niezbędna jest informacja o tym, z jakimi firmami przewozowymi współpracujesz oraz jakie będą koszty poszczególnych opcji wysyłki.

4. Schemat kategorii

W celu dopasowania menu górnego do ilości kategorii oraz podkategorii potrzebujemy od Ciebie schematu (drzewka) kategorii, w jakich posegregowane mają być Twoje produkty.

5. Informacje do stron statycznych

a) Zakładka "O Nas" – wyślij nam informacje na temat tego, co chciałbyś umieścić na stronie o firmie. Pamiętaj, że możesz też edytować tę stronę w panelu administracyjnym;

b) regulamin – to wbrew pozorom jedna z ważniejszych zakładek na sklepie. Regulamin jest de facto umową, jaką zawierasz z klientami, którzy dokonują zakupu w sklepie internetowym, dlatego ważne jest, by był on dobrze dopracowany;

c) kontakt – podaj dane, za pomocą których Twoi klienci mogą się z Tobą skontaktować. Pamiętaj, że udostępnienie danych może mieć pozytywny wpływ na budowę zaufania w potencjalnych klientach, co zwłaszcza w nowych sklepach jest niezwykle ważne;

d) polityka prywatności – polityka prywatności określa, jakie reguły zarządzania i przechowywania danych osobowych panują w Twojej firmie. Pamiętaj, że każdy sklep internetowy gromadzi takie dane (chociażby związane z dokonaniem zakupu), więc nie możesz obyć się bez poprawnie napisanej polityki prywatności.

Chcemy żebyś wszystko zrozumiał

Potrzebujesz więcej informacji?

Otwierając sklep internetowy podejmujesz się sporego projektu, dlatego ważne jest, abyś odpowiednio go przemyślał.

Pamiętaj, że na każdym etapie możesz skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem +48 32 700 38 70 lub mailowo pisząc na contact@codarius.com. W każdej chwili możemy także umówić się z Tobą na spotkanie, podczas którego jeszcze raz wyjaśnimy, w jaki sposób pomożemy Ci uruchomić Twój sklep internetowy i zacząć na nim zarabiać.