Poznaj nasz system

Jak włączyć powiadomienia web push?

Powiadomienia WebPush wyświetlają się osobom, które wyraziły na nie zgodę, nawet jeśli klient nie jest w danej chwili na stronie sklepu. Powiadomienia WebPush to dobry sposób na informowanie użytkowników o promocjach czy nowych produktach w sklepie oraz zachęcanie do zakupów. Aby móc korzystać z powiadomień web push należy zarejestrować się na platformie OneSignal, wygenerować klucz API OneSignal oraz wkleić go w panelu administracyjnym sklepu.  Jeśli jest potrzeba korzystania z powiadomień web push dla przeglądarki internetowej Safari, również należy wygenerować dla niej kod Web ID.

Rejestracja i korzystanie z narzędzia jest zupełnie darmowe.

Instrukcja rejestracji i konfiguracji w narzędziu OneSignal

  1. Należy wejść na stronę https://onesignal.com/  i przejść w zakładkę LOG IN. Można zalogować się poprzez konto Facebook, Google+ lub stworzyć nowe konto.  W celu rejestracji należy wypełnić krótki formularz a następnie zweryfikować swój adres e-mail.
  2. Po zweryfikowaniu adresu e-mail, konto jest już aktywne i można przystąpić do konfiguracji. 

 

Należy dodać pierwszą aplikację i następnie wybrać platformę „Web Push”

Następnie należy wybrać „typical site” oraz podać nazwę i adres url sklepu. W kolejnym kroku należy wybrać sposób pojawienia się na stronie sklepu powiadomienia z prośbą o  zgodę na wysyłanie powiadomień web push.

W kroku kolejnym należy skonfigurować treść powiadomienia powitalnego oraz opcjonalnie zmienić ustawienia zaawansowane. Następnie należy zapisać wszystkie ustawienia. 

Po zapisaniu pojawi się widok z kodem w zakładce „Add Code to Site”.  

Nie trzeba kopiować całego kodu, wystarczy jedynie skopiować kod appId i wkleić w panelu administracyjnym sklepu w miejsce Klucz Api OneSignal w zakładce:

w sekcji Marketing Automation.

 Kod appId znajduje się w znaczniku

Zadaj nam pytanie

Nie znalazłeś interesującej Cię odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Postaramy się pomóc.