Poznaj nasze moduły – program lojalnościowy

Konfiguracja


W celu skonfigurowania programu lojalnościowego należy udać się do zakładki Program lojalnościowy -> Konfiguracja. Aby włączyć program lojalnościowy należy w sekcji Ustawienia podstawowe zaznaczyć, że ma być aktywny. W sekcji Przyznawanie i zarządzanie punktami możemy skonfigurować czy oraz ile punktów ma być naliczanych za wystawienie recenzji, subskrybowanie newslettera. Ustalamy także liczbę punktów, które otrzyma klient za każde X zł. W przypadku każdego wariantu możemy ustalić dodatkową liczbę punktów, które otrzyma klient za zakup konkretnie tego wariantu. Ostatnim etapem konfiguracji jest ustalenie, za które produkty będą przyznawane punkty.


Mamy do wyboru 3 opcje:


Wszystkie produkty – w tym przypadku, gdy zamówienie zostanie oznaczone jako zrealizowane klient otrzyma odpowiednią liczbę punktów według SUMY PRODUKTÓW (czyli za całe zamówienie bez kosztów wysyłki).


Wybrane produkty – w tym przypadku punkty zostaną naliczone tylko i wyłącznie za produkty, które mają zaznaczone pole znajdujące się w edycji produktu informujące o tym, że produkt bierze udział w programie lojalnościowym.


Produkty z wybranych kategorii – punkty zostają naliczane za produkty, które zostały znajdują się w kategorii, która ma zaznaczone pole w edycji kategorii informujące o tym, że produkty z danej kategorii biorą udział w programie lojalnościowym.


Przykładowa konfiguracja programu:

Przyznawanie punktów zamówienia – punkty zostają przydzielone klientowi w momencie gdy status zamówienia zmieni się na zrealizowane


Recenzje
– punkty zostaną przydzielone w momencie zaakceptowania przez administratora recenzji w panelu administratora.

Newsletter – punkty zostają przydzielone gdy użytkownik potwierdzi chęć zapisania się do newslettera.


Historia


Historię przyznanych oraz wydanych punktów można znaleźć w panelu administratora w zakładce Program lojalnościowy
Historia. Znajduję się tam informacja o tym czy punkty zostały przydzielone czy wydane przez klienta, ilość punktów oraz akcja, która została wykonana z datą jej wykonania. Historię konkretnego klienta można znaleźć w jego zakładce w panelu administratora. Poniżej znajdują się przykłady:


Promocje
Moduł programu lojalnościowego jest ściśle powiązany z promocjami. Została dodana reguła “Minimalna liczba punktów klienta w programie lojalnościowym”, ustawienie promocji z tą regułą powoduje, że klienci posiadający podaną liczbę punktów mogą skorzystać z promocji (TA PROMOCJA NIE ZABIERA PUNKTÓW KLIENTOWI!)


Inną opcją promocji jest wydawanie zebranych punktów przez klienta – w tym celu należy zaznaczyć pole Program lojalnościowy oraz określić Minimalną liczbę punktów klienta do odebrania kuponu promocyjnego. Wszystkie promocje skonfigurowane w ten sposób są wyświetlane klientowi w Panelu klienta. Poniżej screen konfiguracji.


Klient w każdym momencie może sprawdzić liczbę posiadanych punktów, historię oraz dostępne kupony do odebrania – jeżeli klient nie posiada wystarczającej ilości punktów do odebrania danego kuponu to widzi o nim tylko informację bez możliwości odbioru.
Jeżeli klient posiada potrzebną liczbę punktów może je wymienić na kod promocyjny skonfigurowanej w opisany wcześniej sposób promocji, który jest generowany automatycznie oraz jest ważny miesiąc. Klient otrzymuje taki kupon na maila. Poniżej screeny z panelu klienta.

Historia

Kupony z niewystarczającą liczbą punktów.

Gdy posiada potrzebną liczbę punktów:

Wymiana:

Administrator może edytować treść maila w Panelu Administratora (Zarządzanie treścią
Szablony email –
Wygenerowany kupon – za punkty w programie lojalnościowym)
v

Array
Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.    Powiązane

    Wybrane dla Ciebie: