10 narzędzi dla e-commerce, które trzeba znać

Chcąc prowadzić sprzedaż na większą skalę, polepszyć obsługę klienta, a także zoptymalizować kluczowe procesy, warto wybierać odpowiednie narzędzia, które zostały opracowane po to, aby wesprzeć działania sprzedażowe w systemie e-commerce. Poniżej prezentujemy listę dziesięciu pomocnych narzędzi, które nie tylko pomogą zaoszczędzić cenny czas, ale także zwiększyć efektywność wielu procesów.

1. Brand24

To nowoczesne i zaawansowane narzędzie, które pozwala śledzić opinie na temat naszej marki w Internecie. Jak z niego skorzystać? To proste – wystarczy zdefiniować listę słów kluczowych, na przykład nazwę swojego sklepu, a system sam zacznie wyszukiwać wpisy, w których pojawiła się wpisana przez nas fraza. Brand24 zbiera wyniki z forów internetowych, profili społecznościowych, a także popularnych portali.

2. Google Analytics

To w zasadzie jedno z podstawowych narzędzi, które powinien znać każdy, kto ma do czynienia z branżą e-commerce. Dzięki Google Analytics można między innymi analizować zachowania klientów na stronie, weryfikować realizację założonych celów oraz badać skuteczność działań marketingowych.

3. SimilarWeb

Pokazuje informacje związane z wybraną przez nas witryną (ilość odwiedzin na danej stronie, ile podstron przegląda użytkownik w ramach jednej wizyty itp.). Dane są szacunkowe, ale dają pole do analizy konkurencji.

4. Landingi.pl

Narzędzie to będzie doskonałym wyborem w sytuacji, kiedy właśnie zastanawiamy się nad tymczasową promocją lub działaniami marketingowymi wymagającymi strony lądowania. Landingi.pl wyróżniają się precyzyjnie dopracowanym edytorem oraz łatwo edytowalnymi szablonami, dzięki którym można sprawnie i bezproblemowo stworzyć witrynę dedykowaną konkretnemu produktowi lub określonej akcji.

5. Baselinker

To zaawansowane narzędzie umożliwiające sprawne zarządzanie codzienną sprzedażą z różnych źródeł, a także jeden z największych integratorów najistotniejszych usług dla branży e-commerce. Baselinker pozwala tworzyć bazę klientów, oferuje wbudowany magazyn produktów, a także integruje zewnętrzne moduły fakturowe.

6. Sotrender

To funkcjonalne narzędzie, które zostało stworzone po to, aby poznalać markę i jej otoczenie konkurencyjne na najbardziej popularnych kanałach social media takich jak Instagram, Facebook, YouTube oraz Twitter. Dzięki niemu można sprawdzić, jak wygląda nasza branża i czym aktualnie zajmują się nasi konkurenci.

7. Freshdesk

To narzędzie dedykowane do skutecznego zarządzania obsługą klienta. Pozwala na numerowanie każdej wiadomości, pokazuje, który z pracowników zajmuje się danym zgłoszeniem, a także ma opcję tzw. team inbox, w którym znajdują się wszystkie konwersacje.

8. HotJar

To analityczne narzędzie, dzięki któremu można dowiedzieć się, jak nasi klienci poruszają się po sklepie oraz dlaczego nie dokonują zamówień. Oferuje szeroką gamę możliwości takich jak analiza formularzy, mapy cieplne i wiele innych.

9. GetResponse

To nowoczesne narzędzie, dzięki któremu będziesz mógł szybko i sprawnie zarządzać e-mail marketingiem i dystrybucją newsletterów. Must have w każdej ecommerce’owej firmie!

10. CallPage

To narzędzie pozwala poprawić komunikację z użytkownikiem co ma wpływ na skrócenie jego ścieżki zakupowej. Jeżeli Twój biznes wymaga szybkiego kontaktu z klientem, to CallPage pomoże Ci zwiększyć pulę nowych klientów.

Mamy nadzieje, że dzięki temu wpisowi poznałeś narzędzia, które pozwolą Ci przenieść twój e-biznes na wyższy poziom!

Jeżeli uważasz, że są inne narzędzia, które również warto dodać do tego zestawienia, to Napisz do nas.

Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.    Powiązane

    Wybrane dla Ciebie: