Porównanie stawek i prowizji płatności online - ranking 2018

Sklep internetowy nie może obejść się bez płatności internetowych, które dzisiaj stanowią już standard każdego oprogramowania. Według raportu Gemius “E-commerce w Polsce 2017” ponad 62% użytkowników wybiera możliwość szybkiego przelewu z uwagi na łatwość takiej transakcji oraz szybkość realizacji przez sklep jego zamówienia.

Porównaliśmy dla Was dostępne na rynku płatności online pod kątem prowizji i opłat dla małego sklepu internetowego, który wchodzi na rynek. Im masz większe obroty tym jesteś w stanie negocjować stawki z każdym z dostawców.

Dzisiaj wiedza dla wszystkich początkujący adeptów sprzedaży internetowej, aby mogli szybko sobie porównać dostępne narzędzia i wybrać te, które pod kątem finansowanym im najbardziej odpowiada.

Porównaliśmy oferty następujących providerów płatności:

 • PayU
 • DotPay
 • Tpay (dawne Transferuj.pl)
 • PayLane
 • BlueMedia
 • GoPay
 • Przelewy24

ZESTAWIENIE

LPFIRMAPROWIZJAOPŁATY DODATKOWE
1.PayU2,30%0 zł
2.DotPay1,90%0 zł
3.Tpay1,59%0,39 zł
4.PayLane1,70%0 zł
5.BlueMedia1,70%0 zł
6.GoPay1,50%

0,5 zł + miesięczny abonament 29 zł

7.Przelewy241,59%0 zł

Powyższe zestawienie obowiązuje na dzień 07.11.2018 i zawiera oferty promocyjne dostępne na stronach internetowych każdego z dostawców.  

Prowizja to wysokość procentowa, którą zapłacisz od każdego zamówienia opłaconego przez użytkownika z wykorzystaniem danego narzędzia.

Opłaty dodatkowe to dodatkowe koszty, które poniesiesz od każdego zamówienia opłaconego przez użytkownika z wykorzystaniem danego narzędzia.

Przykład:

Korzystasz z Tpay. Twój klient dokonał zamówienia na kwotę 100 zł brutto. Od tego zamówienia zapłacisz następujące opłaty:

 • Prowizja w kwocie 1,59 zł
 • Opłata dodatkowa w kwocie 0,39 zł

Za obsługę płatności online dla tego zamówienia zapłacisz łącznie 1,98 zł.

Podsumowanie

Powyższe zestawienie dotyczy standardowych cenników, które są dostępne na stronach internetowych oraz przy kontakcie z działami sprzedaży. Jeżeli posiadasz doświadczenie w negocjacji, to pewnie jesteś w stanie wynegocjować bardziej przystępną ofertę.

Jeżeli uważasz, że są inne narzędzia, które również warto dodać do tego zestawienia, to Napisz do nas.

 
Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.  Powiązane

  Wybrane dla Ciebie: