Jak założyć sklep internetowy?

Jeśli od dłuższego czasu nosisz się z myślą stworzenia własnego biznesu e-commerce, jednak nie do końca wiesz, od czego rozpocząć, jesteś we właściwym miejscu. Z niniejszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób założyć sklep internetowy, jakie oprogramowanie będzie dla Ciebie najlepsze, a także co możesz zrobić, aby powiększyć swoje zyski ze sprzedaży.

Dzięki gotowym rozwiązaniom technologicznym zakładanie i prowadzenie biznesu e-commerce jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dzisiaj. Za sprawą dostępu do sieci większość czynności można wykonywać bez wychodzenia z domu i bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

Krok 1: Formalności związane z założeniem działalności gospodarczej

Zanim oficjalnie staniesz się właścicielem sklepu internetowego, na początku musisz stawić czoła niezbędnym formalnościom. Chcąc prowadzić tego rodzaju biznes legalnie, należy bowiem założyć działalność gospodarczą, tak samo, jak w przypadku tradycyjnego handlu.

Oznacza to, że musisz:

 • zarejestrować działalność gospodarczą,
 • posiadać NIP i REGON,
 • mieć konto firmowe,
 • wyznaczyć siedzibę firmy.

W sytuacji, kiedy chcesz założyć sklep internetowy, a masz już własną działalność, wówczas wystarczy dodanie we wpisie do obecnej działalności adnotacji o handlu za pośrednictwem Internetu.

Krok 2: Wybór oprogramowana do utworzenia sklepu

Znalezienie odpowiedniego oprogramowania jest niezwykle istotne, gdyż ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania oraz przyszłości prowadzonego przez Ciebie biznesu e-commerce. Wiele osób, zwłaszcza tych nieposiadających fachowej wiedzy z zakresu handlu elektronicznego, nie wie, jakie oprogramowanie będzie dla nich najlepsze. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalistami – np. z Codarius. Na rynku można znaleźć wiele gotowych rozwiązań, ale na początku warto rozważyć decyzję o wyborze SaaS (oprogramowania w abonamencie). Dlaczego? Z prostych powodów.

Tego typu opcja to przede wszystkim:

 • możliwość uruchomienia sklepu za pomocą kilku kliknięć,
 • gotowe funkcjonalności oraz intuicyjny panel administracyjny ułatwiający prowadzenie sklepu,
 • oprogramowanie, które jest na bieżąco aktualizowane i dopasowywane do potrzeb zmieniającego się rynku,
 • wsparcie profesjonalistów na każdym etapie zakładania i prowadzenia biznesu w internecie,
 • brak konieczności posiadania eksperckiej wiedzy z zakresu e-commerce.

Co więcej, sklep w abonamencie to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z e-biznesem, ale dysponują niskim budżetem. We wdrożenie sklepu nie trzeba inwestować dużych sum pieniędzy, a po opłaceniu miesięcznego abonamentu w kwocie rzędu 100-200 złotych zyskujesz dostęp do platformy sklepowej, dzięki której możesz rozpocząć sprzedaż właściwie od razu. U nas znajdziesz 3 pakiety – Standard, Pro, Enterprise, które dopasujemy pod katem potrzeb Twojego sklepu, generując nawet do 70% oszczędności w pierwszym roku – w porównaniu do konkurencji. Sprawdź nasz cennik, w którym zawarliśmy wszelkie szczegóły. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

Krok 3: Rejestracja domeny oraz wybór hostingu

Kolejnym krokiem związanym z zakładaniem własnego sklepu internetowego jest rejestracja domeny oraz wybór hostingu. Domena to nic innego, jak wizytówka biznesu, dlatego dobrze jest wybrać taką,  która będzie taka sama jak nazwa sklepu, a także łatwa do zapisania i zapamiętania. W tym miejscu  warto też dodać, że decydując się na wyżej wspomniane oprogramowanie w abonamencie, nie musisz samodzielnie szukać hostingu – w takim rozwiązaniu opłata za hosting jest już uwzględniona.

Krok 4: Promocja sklepu

Aby móc pozyskiwać coraz to nowych klientów i osiągać coraz większe zyski ze sprzedaży, nie możesz zapomnieć o wypromowaniu biznesu. Działaniami marketingowymi możesz zająć się samodzielnie lub zlecić je agencji. Szczególną uwagę należy zwrócić na pozycjonowanie sklepu w Google, reklamę na portalach oraz umieszczenie linków na innych witrynach w sieci. Z pomocą przychodzą także Kampanie Google Ads – do niedawna znane jako AdWords. Dzięki reklamie opartej na przejrzystych warunkach finansowych możesz zyskać więcej, niż myślisz. Wybierając kampanie stworzone przez ekspertów Codarius, masz pewność ich skutecznego skonfigurowania, analizy danych, a także bieżącej optymalizacji.

 

O czym jeszcze pamiętać, zakładając własny sklep?

Chcąc przyciągnąć klientów i zainteresować ich swoją ofertą, musisz mieć na uwadze wiele kwestii. Dlatego prowadząc biznes e-commerce, warto pamiętać nie tylko o nowoczesnej, przejrzystej stronie i dobrej jakości zdjęciach produktów, ale także o profesjonalnej obsłudze klienta czy wyróżnieniu się w social media. Uwzględniając wszystkie istotne czynniki, z całą pewnością uda Ci się stworzyć dobrze prosperujący biznes.

Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.  Powiązane

  Wybrane dla Ciebie: