Ile kosztuje i trwa tworzenie sklepu internetowego?

Masz produkt, pomysł i określony budżet – czyli jesteś na dobrej drodze do stworzenia własnego sklepu internetowego. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że każdy proces trwa określony czas i, żeby coś wykonać, czasem potrzeba więcej energii oraz zaangażowania. Nie musisz tym się martwić, o ile współpracujesz ze specjalistami.

W ramach tworzenia sklepu internetowego przez profesjonalistów określasz oraz konsultujesz elementy, które powinny być w nim zawarte. Możesz skorzystać z gotowych projektów działających na platformie Codarius albo zamówić sklep wykonany według Twoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Ile kosztuje postawienie e-sklepu?

Koszty związane ze stworzeniem sklepu internetowego w głównej mierze zależą od tego, co na stronie powinno być zawarte. Takie ceny zdecydowanie mogą się wahać. Niektórzy, w domowych warunkach, postawią e-sklep już za kilkaset złotych, innych będzie to kosztowało dziesiątki tysięcy złotych, angażując do stworzenia sklepu zespół specjalistów – programistów, grafików, UX managerów, osób od contentu i wielu innych. W zależności od funkcjonalności, jakości, a niekiedy również szybkości wykonania, te kwoty mogą bardzo się różnić. Sprawiedliwą ceną przy stworzeniu dobrego sklepu internetowego może być kwota od 3000 do 10 000 złotych, w zależności od funkcji, które ma spełniać.

Cena wzrasta, gdy sklep miałby być wyposażony w dodatkowe możliwości, takie jak dodawanie recenzji, ukazywanie użytkownikom ostatnio przeglądanych produktów, integracja z platformami sprzedażowymi, jak np. Allegro, odzyskiwanie porzuconych koszyków i wiele więcej. Warto wziąć także pod uwagę dodatkowe koszty, takie jak opłacenie kancelarii prawnej za stworzenie regulaminu sklepu czy koszty sesji fotograficznej (fotografia produktowa).

Czas stworzenia sklepu internetowego

Podobnie jak z kosztami, nie można jednoznacznie określić czasu wykonania e-sklepu bez znajomości wszystkich danych, takich jak branża i tematyka strony, możliwości strony oraz budżet. Im więcej funkcjonalności oraz zmian nanoszonych przez klienta, tym czas stworzenia sklepu internetowego się wydłuża. Zlecając zadanie profesjonalistom, wspólnie określacie orientacyjny czas, który będzie poświęcony na stworzenie e-sklepu. Przeciętnym okresem stworzenia takiej elektronicznej platformy sprzedażowej może być od 3 do 5 tygodni – choć niektóre projekty mogą trwać nawet rok.

W grę wchodzą także dodatkowe aspekty jak np. import danych ze starego sklepu internetowego czy dostarczenie ich przez klienta (treść, zdjęcia, dane kontaktowe). Zbudowanie sklepu internetowego to jedno, a oddanie go do dyspozycji klienta to drugie – należy również przetestować zaprogramowane funkcje oraz zbadać stronę pod kątem użyteczności, spójności oraz intuicyjności.

Do kosztów i czasu stworzenia sklepu internetowego warto wziąć także dodatkowe aspekty, które, z technicznego punktu widzenia, nie wnoszą nic do zaprogramowania strony. Profesjonaliści w branży doradzą więcej niż samo postawienie e-sklepu. Wśród tych dodatkowych czynności są między innymi: analiza rynku, wybór domeny, opracowanie dobrej strategii marketingowej oraz komunikacyjnej dla sklepu internetowego, przewidywanie trendów, dostosowywanie szaty graficznej spójnej z komunikacją i wiele, wiele innych.

Warto wiedzieć, że sklep internetowy może być przyczyną zarówno sukcesu, jak i porażki danego przedsiębiorstwa. Należy zatem przemyśleć każdy krok oraz zlecić stworzenie e-sklepu profesjonalistom z tej branży.

Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.    Powiązane

    Wybrane dla Ciebie: