E-commerce ogólnie

Najpopularniejsze hurtownie – dropshipping w Polsce w 2021 roku

Hurtownie dropshippingowe w Polsce rosną jak grzyby po deszczu. Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że to popyt nakręca podaż, a sklepów, które chcą sprzedawać w tym modelu jest coraz więcej. Dlatego dziś chcielibyśmy wziąć pod lupę kilka najpopularniejszych z nich i zbudować listę, z której korzystać będą mogli przyszli sprzedawcy w modelu dropshippingowym.

Czytaj więcej »
program ochrony kupujących allegro
E-commerce ogólnie

Program ochrony kupujących na Allegro – o czym powinieneś wiedzieć?

Program ochrony kupujących na Allegro to sposób na uchronienie konsumentów przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy wysyłają produkty niezgodne z opisem, bądź próbują w jakikolwiek sposób oszukać klienta. Ma on wpływ zarówno na kupujących, jak i sprzedawców, warto więc wiedzieć, z czym właściwie wiąże się ta funkcja.

Czytaj więcej »
System zgłoszeń
Technologie i narzędzia

Nowy system zgłoszeń w Codariusie!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, które zgłaszali nam klienci w ostatnich miesiącach, postanowiliśmy ujednolicić system zgłoszeń! Dzięki temu dajemy Ci proste narzędzie do kontaktu z naszym BOK-iem i usprawniamy obsługę tematów zgłaszanych przez naszych klientów.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Metody dostawy w sklepie internetowym

To, jakie metody dostawy w sklepie internetowym udostępnimy naszym klientom, może mieć niebagatelny wpływ na naszą sprzedaż. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie formy wysyłki oferować klientom i dlaczego warto mieć różnorodność w tym aspekcie. 

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Hurtownia internetowa B2B – rozszerzamy działalność na klientów biznesowych

Każdemu, kto prowadzi sklep internetowy zależy na tym, żeby jego biznes sukcesywnie się rozwijał. Hurtownia internetowa B2B może być milowym krokiem do takiego rozwoju – zwłaszcza dla sprzedawców, którzy jednocześnie są producentami. O tym, dlaczego warto uruchomić hurtownię internetową i jak zrobić to z głową, przeczytasz w niniejszym wpisie.

Czytaj więcej »
jak obliczyć marżę na sklepie internetowym
E-commerce ogólnie

Jak obliczyć marżę na sklepie internetowym?

Wiele powstaje artykułów na temat kluczowych KPI w sklepie internetowym oraz tego, w jaki sposób je liczyć, aby na bieżąco śledzić rentowność naszych działań w ramach prowadzonego sklepu. Rzadko jednak w tych wskaźnikach uwzględnia się marżę. Być może spowodowane jest stopniem skomplikowania tego tematu. Dlatego chcielibyśmy dzisiaj uporządkować tę wiedzę.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Projektowanie sklepu internetowego – od czego zacząć?

Projektowanie sklepu internetowego to proces, którego sprawne przeprowadzenie może mieć niebagatelny wpływ na to, jak będzie wyglądał produkt finalny. A także na ile zadowoleni będziemy z tego, jak ten produkt wpływa na nasz biznes. Dziś bierzemy na tapet temat projektowania sklepu internetowego, abyś zrozumiał, jak istotna jest ta kwestia dla przyszłości Twojego e-commerce.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Współczynnik konwersji w sklepie internetowym – co to jest i jak go obliczyć?

Współczynnik konwersji to bodaj najważniejszy ze wskaźników, który powinien być liczony w sklepie internetowym. Wszak w sklepie internetowym najważniejsza jest sprzedaż, a ta statystyka jest z nim ściśle powiązana. Dziś postaramy się w szczegółowy sposób wyjaśnić, co to jest współczynnik konwersji i w jaki sposób liczyć go dla naszego sklepu internetowego, by mieć stały wgląd w to, jak przebiega sprzedaż w naszym e-commerce.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Biznes plan sklepu internetowego – jak napisać, aby osiągnąć sukces?

Rozpoczynając swoją przygodę w e-commerce, ale i w każdej innej branży, niezbędne powinno być stworzenie biznes planu. Oczywiście zdarzają się dobre sklepy internetowe, które takowych planów nie posiadały, a mimo tego odniosły sukces, natomiast nie warto zostawiać pola dla przypadku i lepiej dobrze się zabezpieczyć. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać biznes plan dla sklepu internetowego, aby nic Cię nie zaskoczyło!

Czytaj więcej »

Poznaj Codarius

Jesteśmy nowoczesną platformą sprzedażową, która jako pierwsza w Polsce proponuje sklepy internetowe z automatyzacją marketingu w modelu Saas. Dostarczamy oprogramowanie, pomagamy je wdrożyć i ułatwiamy klientom poruszanie się w świecie e-commerce.

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.