jak obliczyć marżę na sklepie internetowym
E-commerce ogólnie

Jak obliczyć marżę na sklepie internetowym?

Wiele powstaje artykułów na temat kluczowych KPI w sklepie internetowym oraz tego, w jaki sposób je liczyć, aby na bieżąco śledzić rentowność naszych działań w ramach prowadzonego sklepu. Rzadko jednak w tych wskaźnikach uwzględnia się marżę. Być może spowodowane jest stopniem skomplikowania tego tematu. Dlatego chcielibyśmy dzisiaj uporządkować tę wiedzę.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Projektowanie sklepu internetowego – od czego zacząć?

Projektowanie sklepu internetowego to proces, którego sprawne przeprowadzenie może mieć niebagatelny wpływ na to, jak będzie wyglądał produkt finalny. A także na ile zadowoleni będziemy z tego, jak ten produkt wpływa na nasz biznes. Dziś bierzemy na tapet temat projektowania sklepu internetowego, abyś zrozumiał, jak istotna jest ta kwestia dla przyszłości Twojego e-commerce.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Współczynnik konwersji w sklepie internetowym – co to jest i jak go obliczyć?

Współczynnik konwersji to bodaj najważniejszy ze wskaźników, który powinien być liczony w sklepie internetowym. Wszak w sklepie internetowym najważniejsza jest sprzedaż, a ta statystyka jest z nim ściśle powiązana. Dziś postaramy się w szczegółowy sposób wyjaśnić, co to jest współczynnik konwersji i w jaki sposób liczyć go dla naszego sklepu internetowego, by mieć stały wgląd w to, jak przebiega sprzedaż w naszym e-commerce.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Biznes plan sklepu internetowego – jak napisać, aby osiągnąć sukces?

Rozpoczynając swoją przygodę w e-commerce, ale i w każdej innej branży, niezbędne powinno być stworzenie biznes planu. Oczywiście zdarzają się dobre sklepy internetowe, które takowych planów nie posiadały, a mimo tego odniosły sukces, natomiast nie warto zostawiać pola dla przypadku i lepiej dobrze się zabezpieczyć. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać biznes plan dla sklepu internetowego, aby nic Cię nie zaskoczyło!

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Jakie PKD dla sklepu internetowego? – poradnik dla startujących ze sprzedażą przez internet

Startując ze sprzedażą przez internet, prędzej czy później dojdziemy do momentu rejestracji naszej działalnośći gospodarczej, co wiąże się z odpowiedzią na pytanie, jakie PKD dla sklepu internetowego wybrać, aby najlepiej oddać charakter działalności. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, aby pomóc Ci na początkowym etapie.

Czytaj więcej »
Marketing w sklepie internetowym

E-mail marketing – pięć sposobów na to, jak wykorzystać go w Twoim sklepie internetowym

E-mail marketing w dobie wszechobecnych social mediów i nowoczesnych kanałów sprzedaży, jawi się jako starsze i nie do końca doceniane dziecko marketingu internetowego. Mimo tego, wiele sklepów internetowych do dziś korzysta z mailingu, jako formy zwiększenia sprzedaży. I jeśli jest to robione z głową, to maile mogą być rzeczywiście wartościowym narzędziem komunikacji z klientami.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Audyt e-commerce, czyli co powinieneś badać w swoim sklepie internetowym

Dla wielu praca nad sklepem internetowym kończy się na jego wdrożeniu i zleceniu agencji marketingowej prowadzenia reklamy. Niestety – jeśli chcemy poważnie podejść do tematu prowadzenia sklepu internetowego i osiągać sukcesy sprzedażowe, praca nad nim powinna trwać nieprzerwanie. Audyt e-commerce może pomóc w skutecznym prowadzeniu sklepu i wyciąganiu maksimum z jego możliwości.

Czytaj więcej »
E-commerce ogólnie

Zwroty i reklamacje w sklepie internetowym

Bez względu na to, jak dobry asortyment posiadasz na swoim sklepie, musisz się liczyć z tym, że prędzej czy później zajdzie konieczność zrobienia zwrotu. Nie jest to koniec świata – ważne aby tymi zwrotami dobrze zarządzać, aby nie być stratnym, a jednocześnie utrzymywać poprawne relacje z klientami.

Czytaj więcej »
Marketing w sklepie internetowym

Uwidocznienie sklepu internetowego – dlaczego uruchomienie platformy to dopiero początek?

Uwidocznienie sklepu internetowego to proces, który w perspektywie rozwoju firmy jest dużo istotniejszy niż postawienie platformy e-commerce. Nie oznacza to oczywiście, że budowa sklepu internetowego nie jest ważna, natomiast samo jego wdrożenie, choć często zajmuje dużo czasu i pracy, jest jak otwarcie biznesu w piwnicy nie informując nikogo i czekanie na to, aż ktoś nas w niej znajdzie.

Czytaj więcej »

Poznaj Codarius

Jesteśmy nowoczesną platformą sprzedażową, która jako pierwsza w Polsce proponuje sklepy internetowe z automatyzacją marketingu w modelu Saas. Dostarczamy oprogramowanie, pomagamy je wdrożyć i ułatwiamy klientom poruszanie się w świecie e-commerce.

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.